LajmeMaqedoniTopLajm

Ruskovska: Dokumentacioni për ndërtimin e spitaleve modulare është rreth 5000 faqe

Shefja e Prokurorisë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion, Vilma Ruskovska thotë se dokuentacioni i tenderit për ndërtimin e spitaleve modulare në Maqedon me kredi nga Banka Botërore është i madh dhe se duhet të hetohet në mënyrë të detajuar.

“Bëhet fjalë për dokumentacion të madh prej rreth 5.000 faqeeve”, thotë Ruskovska.

Ajo pret që gjatë ditëve të ardhshme ta marrin dokumentacionin e plotë si dhe komunikimin me Baknkën Botërore.

Momentalisht PTHP Tetovë merret për çështjet teknike, ujin energjinë elektrike, standardeve të mbrojtjes kundër zjarrit dhe materialeve prej të cilave është ndërtuar spitali modular.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close