RajonTopLajm

Zyrtare : Hoti ia dorzon shtafetën Kurtit

Albin Kurti e ka pranuar edhe zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës nga Avdullah Hoti.

Kryeministri i zgjedhur Albin Kurti ka pranuar nga ish-kryeministri Avdullah Hoti edhe raportin dhe dosjen e punës.
Pranim-dorëzimi i detyrës është bërë me ceremoni zyrtare derisa mediat kanë marrë pamje nga momenti kur është bërë dorëzimi i detyrës së kryeministrit në Qeveri.

Një orë e gjysmë pas pranimit të detyrës, Kurti është bërë e ditur se do të mbajë mbledhjen e parë të Qeverisë.
Pas mbledhjes së Qeverisë, Kurti do të vizitojë kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Ndërsa, pasdite i njëjti takohet me ambasadorin e BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog.

Albin Kurti është emëruar dje kryeministër duke marrë 67 vota të deputetëve të Kuvendit.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close