LajmeMaqedoniTopLajm

Zijadin Sela me video mesazh: Fuqia e pushtetit nuk e mund fuqinë e popullit, të fala nga populli

Kreu i Aleansës për Shqiptarët, Zijadin Sela sot ka dalur me një videomesazhë duke iu adresuar popullit dhe votuesit shqiptarë, shkruan TOP24.

Sela ka thotë “se zgjedhjet lokale në maqedoni i ngjajnë një beteje të pabarabrtë, ku liria e njerëzve ka kundër regjimin, por mrekullia është se pavarsisht të gjithave ekeqa nuk e mund dot pushtetin e votës së pastër. Këtë të dielë do të kuptohet qartë se çfarë është fuqia votës së atyre që besuan e do të fitojnë rrethoni gjashtë dhe të fala nga populli” tha Sela,  shkruan TOP24.

http://

Related Articles

Back to top button
Close
Close