Sport

Zbulohen detajet nga kontrata e Omar Imerit te Antalyaspori

Ditëve të fundit çështja transferimit Omar Imerit në Turqi është më e përfolura. Talenti shkupjan ka arritur akordin me skuadrën e Antalyasporit dhe sezonin e ri do të luaj në Superligën e Turqisë, ndërsa mungon vetëm firma dhe zyrtarizimi. Sipas asaj që arrin të zbulojnē burimer e televizionit tonë, Omar Imeri do të firmos kontratë 3 vjeçare me opsion rinovimi edhe për 1 sezon tjetër me Antalyasporin. Për transferimin e Omar Imerit, skuadra turke ka paguar në arkat e Shkëndijës plot 200 mijë euro. Kujtojm se në garë për shërbimet e Imerit ishte edhe gjigandi turk, Fenerbahçe.

Related Articles

Back to top button
Close
Close