LajmeMaqedoniTopLajm

Xhonson: Britania është e gatshme ta ndihmojë Libanin në çdo mënyrë

“Fotografitë dhe videot nga Bejruti sonte janë shokuese. Të gjitha mendimet dhe lutjet e mia janë me ata të cilët janë të goditur nga ky incident i tmerrshëm”, shkroi Xhonson mbrëmë në Tuiter.

Kryeministri britanik shtoi se “Britania e Madhe është e gatshme të sigurojë mbështetje në çfarëdo lloj mënyre, përfshirë edhe shtetasit britanikë të cilët ndodhen atje”. Sipas të dhënave të deritanishme, së paku 78 persona e humbën jetën gjatë shpërthimit, ndërsa rreth 4.000 janë lënduar. 

Related Articles

Back to top button
Close
Close