LajmeRajonTopLajm

Vjen konfirmimi nga Vlora Çitaku: Është zyrtare, pas pesë vitesh po kthehem në shtëpi

Pas raportimive se Presidenti Thaçi, ka nënshkruar dekretin për kthimin e ambasadores, Vlora Çitaku, në Kosovë, ka ardhur reagimi i kësaj të fundit, shkruan Gazeta Blic.

“Është zyrtare.Pas më shumë se pesë vitesh në Washington DC, erdhi koha që unë të kthehem në shtëpi” shkruan Çitaku në Facebook.

Çitaku ka falenderuar institucionet e Kosovës për besimin e dhënë dhe miqtë amerikanë për bashkëpunimin.

Njoftimi i plotë:

shtë zyrtare ?

Pas më shumë se pesë vitesh në Washington DC, erdhi koha që unë të kthehem në shtëpi.

Përfaqësimi i #Kosovës në #UnitedStates ka qenë nderi i jetës sime.

Dua të falënderoj institucionet e Republikës së Kosovës për besimin e dhënë ndaj meje gjatë kësaj kohe.

Unë isha vërtet i privilegjuar që munda t ‘ i bëj jehonë historive të pabesueshme të rinisë së mahnitshme të Kosovës në #WashingtonDC dhe në të gjithë SHBA.

Për të gjitha gratë dhe burrat e mrekullueshëm që më kanë frymëzuar:
Faleminderit! Faleminderit!

Të jesh kampioni juaj ka qenë gëzimi më i madh.

Për të gjithë miqtë e mi në DC dhe rreth Shteteve të Bashkuara: Faleminderit për miqësinë dhe bashkëpunimin!

Ndërsa epidemia ka kufizuar opsionet e mia, unë do të përpiqem të shoh sa më shumë prej jush para se të shkoj.

USA ?? Faleminderit që më keni bërë ❤️
Kosova ?? ja ku erdha ?

Related Articles

Back to top button
Close
Close