Sport

Vedat Muriqi, pozitiv në testet për “Covid 19”

Ylli i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit. Sipas ‘Tuttomercatoweb’, aventura e Vedat Muriqit te Lazio do të vonojë për të gjetur startin.

Lojtari kosovar ka qenë duke u përballur me një lëndim së fundmi, dhe infektimi me “Covid-19” vetëm sa vështirëson punët për të. Mbetet të shihet nëse Vedati do të rikuperohet në kohë për Maqedoninë Veriore.

Related Articles

Back to top button
Close
Close