BotaLajme

TRUMP: NUK DO TË MARRË PJESË NË NJË DEBAT PRESIDENCIAL VIRTUAL

Presidenti Donald Trump tha të enjten se nuk do të merrte pjesë në një debat virtual, duke hedhur në dyshim debatin e dytë presidencial midis Trump dhe rivalit të tij demokrat, Joe Biden, të planifikuar për datën 15 tetor, transmeton Insajderi.

Fjalët e tij erdhën pak kohë pasi komisioni që mbikëqyr debatet tha që ngjarja do të zhvillohej nga vende të largëta pas diagnozës së presidentit Trump me Covid-19, raporton Reuters.

“Kjo nuk është e pranueshme për ne”, tha Trump në një telefonatë me Fox Business, duke shtuar se ai mendoi se formati virtual do ta lejonte moderatorin ta priste debatin ashtu si dëshironte vet.

Trump tha se nuk do të merrte pjesë në debat nëse ishte i rrezikshëm për të tjerët, por ai mendon se tani është mjaft mirë për të mbajtur tubime fushate.

Komisioni për Debatet Presidenciale tha se debati do të mbetet një bisedë e stilit të bashkisë dhe se votuesit dhe moderatori do t’u bëjnë kandidatëve pyetje nga faqja origjinale e debatit në Miami.

Related Articles

Back to top button
Close
Close