LajmeShowbiz

Tjetër detaj nga tragjedia e fundit hollivudiane: pse qëlloi Baldwin?

Në rastin e aktorit Alec Baldwin, janë bërë gjetje të reja që përfshijnë deklarata të paraportuara më parë nga regjisori Joel Souza dhe kameramani Reid Russell.

Souza tha se Baldwin ishte duke bërë prova të enjten kur një armë qëlloi dhe vrau kameramanen Halyna Hutchins, 42 vjeçe dhe plagosi regjisorin Joel Souza, 48 vjeç, sipas informacionit të fundit të urdhër-arrestit.

Aktorët dhe stafi morën një pushim dreke dhe kur u kthyen, sipas Souza, ai nuk ishte i sigurt nëse arma e zjarrit e përdorur nga Baldwin ishte kontrolluar përsëri për siguri.

“Joeli i këshilloi që të ktheheshin në shesh pas drekës, megjithëse nuk ishte i sigurt nëse arma e zjarrit ishte kontrolluar sërish”, thuhet në urdhrin në mediat botërore.

“Joel tha se Alec ishte ulur në një stol në ndërtesën e kishës dhe po praktikonte tërheqjen e kryqit. Ai tha se po shikonte mbi supin e Halayna-s kur dëgjoi diçka që dukej si kamxhik dhe më pas një të shtënë me zë të lartë.”

Regjisori tha se e mban mend në mënyrë të paqartë reagimin e Hutchins.

“Ajo ankohej për dhimbje stomaku dhe kapi pjesën e mesme”.

 “Joel gjithashtu tha se Halayna filloi të tronditej prapa dhe e ndihmoi atë të binte në tokë,” thuhej në deklaratë.

Kameramani Russell u tha autoriteteve se asnjë nga këto nuk ishte filmuar në kamera, ndërsa aktorët dhe ekipi po përgatiteshin për skenën.

Ai gjithashtu tha se nuk ishte i sigurt nëse arma ishte inspektuar sepse ai u largua nga zona për pesë minuta për të bërë një pushim. /tesheshi.com/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close