LajmeRajonTopLajm

Surpriza në listën e LDK, mungon Isa Mustafa, Behgjet Pacolli vendoset i pesti

LDK ka publikuar listën për zgjedhjet në Kosovë dhe në 110 emrat e renditur, asnjë prej tyre nuk është Isa Mustafa.

Kandidati për kryeministër, Avdullah Hoti do kryesojë listën, kurse Behgjet Pacolli i cili është në një listë të përbashkët me të është vendosur i pesti.

Nga ana tjetër pas Hotit janë Shala, Hykmete Bajrami e Agim Veliu. Në 10-shen e dytë janë emra mjaft të njohur gjithashtu të LDK si Lumir Abdixhiku, Besian Mustafa dhe Armend Zemaj apo Vlora Dumoshi.

LISTA E LDK

Lista e kandidatëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

  1. Avdullah Hoti
  2. Kujtim Shala
  3. Hykmete Bajrami
  4. Agim Veliu
  5. Behgjet Pacolli
  6. Lirije Kajtazi
  7. Anton Quni
  8. Arben Gashi
  9. Ardita Dushi
  10. Driton Selmanaj
  11. Lumir Abdixhiku
  12. Doruntine Maloku Kastrati
  13. Besian Mustafa
  14. Arban Abrashi
  15. Besa Gaxherri
  16. Ardian Shala
  17. Armend Zemaj
  18. Vlora Dumoshi
  19. Frasher Demaj
  20. Imet Rrahmani
  21. Valentina Bunjaku Rexhepi
  22. Ibrahim Makolli
  23. Shkemb Manaj
  24. Marigona Geci
  25. Shkelzen Hajdini
  26. Hatim Baxhaku
  27. Rrezarta Krasniqi
  28. Muharrem Svarqa
  29. Ilir Ferati
  30. Saranda Musliu
  31. Fidan Rekaliu
  32. Shkumbin Gashi
  33. Vlora Limani Hajnuni
  34. Islam Pacolli
  35. Florian Dushi
  36. Besart Dreshaj
  37. Fetah Rudi
  38. Sali Asllanaj
  39. Ganimete Ismajli
  40. Ekrem Hyseni
  41. Faton Bislimi
  42. Brikenda Kryeziu
  43. Xhavit Uka
  44. Jetlir Zyberaj
  45. Mimoza Shahini
  46. Hysni Gerguri
  47. Fadil Gashi
  48. Filloreta Berisha
  49. Brahim Selimaj
  50. Shefqet Shehu
  51. Fatlume Jaha
  52. Fahredin Spahija
  53. Ali Topalli
  54. Mirlinda Sopi-Krasniqi
  55. Adnan Merovci
  56. Feim Salihu
  57. Mybera Mustafa
  58. Visar Hoti
  59. Jeton Biqkaj
  60. Fatbardha Emini Halabaku
  61. Fehmi Cena
  62. Ibrahim Kryeziu
  63. Ardita Rrahmani
  64. Nuredin Ibishi
  65. Avdi Pireva
  66. Flutura Beka Kamberaj
  67. Mirsad Sylejmani
  68. Ilir Hasani
  69. Kaltrine Demiri
  70. Anton Berisha
  71. Salih Morina
  72. Lindita Bellaja
  73. Adnan Lahu
  74. Defrim Gashi
  75. Zahide Gervalla
  76. Flamur Sefaj
  77. Bahtir Kastrati
  78. Buleza Kuci
  79. Ramiz Ramadani
  80. Bexhet Xheladini
  81. Rita Spahiu
  82. Ajet Avdili
  83. Shefki Gashi
  84. Violete Osaj Tafilaj
  85. Shefket Kolgeci
  86. Zenun Shala
  87. Aferdita Morina Biffar
  88. Qendrim Selimi
  89. Selajdin Fanaj
  90. Alma Lama
  91. Blerim Rexhbogaj
  92. Valdet Hoxha
  93. Qibrije Hoxha
  94. Isa Shabani
  95. Xhelal Krasniqi
  96. Sabrije Drancolli
  97. Nazmi Iberdemaj
  98. Veton Gashi
  99. Drenusha Zeka
  100. Syle Hoxha
  101. Shpetim Sojeva
  102. Arlinda Uka
  103. Fadil Halili
  104. Ismail Kasumi
  105. Sabedin Berisha
  106. Ismet Mjaki
  107. Hasan Qyqalla
  108. Isa Podrimja
  109. Ibrahim Syla
  110. Fitim Havolli


(BalkanWeb)

Related Articles

Back to top button
Close
Close