LajmeRajonTopLajm

Edhe gruaja e Adem Mikullovcit kandidate për deputete, nga Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e saj të deputetëve, për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Pjesë e listës është edhe bashkëshortja e Adem Mikullovcit, Lumnije Mikullovci, transmeton IndeksOnline.

Aktori Adem Mikollvci ka vdekur në vitin 2020 dhe për një mandat ka qenë deputet në Parlamentin e Kosovës nga radhët e LVV-së.

Kjo është foto qe gruaja e Adem Mikullovcit e ruan me dashurinë më të madhe - inFokus

Emrat e rinjë të kësaj liste janë e mbijetuara e dhunës seksuale Vasfije Krasniqi Goodman, aktorja Adriana Matoshi, bashkëshortja e ish-shefit të Grupit Parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi, Shqipe Selimi, babai i aktivistëve të ndjerë të VV-së, Astrit e Arbënor Dehari, Avni Dehari.

Related Articles

Back to top button
Close
Close