SportTopLajm

Shkëndija eliminon Botoshanin, në raundin e tretë përballet me Totenhemin

Shkëndija e Tetovës është kualifikuar në raundin e tretë eliminatorë të Liga Europës, pasi eliminoi Botoshani e Rumanisë rezultat 1:0. Golin e fitore dhe që solli kualifikimin për tetovarët e realizoi Besart Ibraimi që në minutën e 3-të, ndërsa deri në fund të sfidës kuqezinjtë ruajtën këtë epërsi. Shkëndija në minutën e 67-të mbeti me një futbollist më pak, pasi Armend Alimi u ndëshkua me karton të kuq dhe la ekipin me 10 lojtar në fushë. Ndërkohë Renova gjatë ditës së sotme u eliminua nga Hajduk spliti me rezultat minimal 1:0.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close