LajmeMaqedoniTopLajm

Serbia anulon testin PCR për shtetasit e Maqedonisë që kalojnë tranzit

Falë bashkëpunimit mes autoriteve Maqedoni-Serbi, Beogradi Zyrtar rishikon vendimin e djeshëm për teste PCR në kufi për të gjithë ata që kalojnë tranzit, dhe e anulon atë. Bie numri i autobusëve të ndaluar, të cilët tashmë kanë filluar të lënë zonën parakufitare. Ndërkohë testi PCR mbetet ende i nevojshëm për shtetasit e Maqedonisë që udhëtojnë drejt Serbisë.

Related Articles

Back to top button
Close
Close