LajmeMaqedoniTopLajm

Sejdiu: Në Zhelinë u keqpërdor votuesi, e po ashtu edhe policia

Rruga Drejt” sonte do të flasë për njërën ndër komunat, në të cilën beteja mes partive ishte shumë interesante

Zhelina është njëra ndër komunat, e cila në zgjedhjet e kaluara lokale ka bërë rotacion politik, ndërsa në këto zgjedhje në raundin e dytë garojnë Fatmir Izairi nga BDI dhe Blerim Sejdiu nga Lëvizja BESA.

Blerim Sejdiu nga Lëvizja Besa, fillimisht tregoi se në Zhelinë është keqpërdorur votuesi, derisa theksoi se është keqpërdorur edhe policia dhe se sipas tij, kundër kandidati i tij e di atë pjesë.

Sejdiu, tha se ai mori gjithsej 3900 vota në raundin e parë, ndërsa u shpreh i bindur se do ta fitojë raundin e dytë, shkruan Alsat.

“Ne morëm 3900 vota. Në këto zgjedhje u keqpërdor shumë votuesi. U keqpërdor edhe policia, kundërkandidati im e di atë pjesë. Kja pas kërcënime, por jo rastësisht ne në këto zgjedhje jemi ku jemi. Ne do t’i fitojmë zgjedhjet komunale. E pres mbështetjen nga qytetarët pasi që, ne koalicion do të bëjmë më qytetarët tanë”, ka thënë Sejdiu në “Rruga Drejt”./ Alsat.mk

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close