LajmeMaqedoniTopLajm

Sanksionohen 104 persona për mosmbajtjen e mbrojtjes personale të fytyrës gjatë 24 orëve të kaluara

Shkup, 15 korrik 2020 (MIA) – Gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me mosmbajtjen e mbrojtjes personale të fytyrës, janë regjistruar 104 shkelje, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Nga MBP-ja u apelojnë qytetarëve t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim të ballafaqimit me Kovid-19.

Related Articles

Back to top button
Close
Close