LajmeMaqedoniTopLajm

Rritet numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut/ Humbin jetën 9 persona nga Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar pozitiv me Covid 518 raste nga 2 367 testime  dhe kanë humbur jetën 9 pacientë.

Shpërndarja gjeografike e infeksioneve sipas ministrisë së Shëndetësisë: Shkup-261, Kumanovë-13, Shtip-19, Prilep-21, Tetovë-30, Strugë-5, Veles-13, Manastir-21, Ohër-15, Kavadar-11, Gostivar-10, Gjevgjeli-11, Strumicë-23, Kriva Pallankë-4, Radovish-6, Koçan-11, Probishtip-6, Berovë-2, Vallandovë-3, Vinicë-2, Dellçevë-3, Shën Nikollë-8, Kërçovë-13, Resnjë-6, Negotinë-1.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close