LajmeMaqedoniTopLajm

Rashidi: Ftojmë partitë e tjera që të angazhohemi për heqjen e termit 20%

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Syreja Rashidi sot në një një prononcim për media ka ftuar e tjera që të angazhohemi për heqjen e termit 20%, shkruan Top24

“Ne si Aleancë për Shqiptarët kemi dëshmuar edhe në ndryshimet kushtetuese në vitin 2018, atëherë jo vetëm që dhamë propozim konkret por kishim edhe amandament lidhur me ate që të hiqet ky definicion apsurd prej 20% dhe të zëvendësohet me togfjalëshin gjuha shqipe. Partitë tjera jo vetëm që nuk na mbështetën për heqjen e 20 % por theksuan se nuk ka nevoj të hiqet 20 %, ju kujtohet deklarata e z.Ahmeti se nuk ka nevoj të hiqet pasi me te nënkuptohet gjuha shqipe.” tha deputeti Rashidi përcjellë Top24.

Rashidi më tej shtoj se presim nga partitë tjera të reflektojnë dhe ta heqim këtë 20 %

http://

Related Articles

Back to top button
Close
Close