LajmeRajon

Rama takon pensionistët: Borxhi ndaj punës së tyre, i pashlyeshëm

695 mijë pensionistë do të marrin si shpërblim nga 8 mijë Lekë pasi janë përfshirë nga qeveria në kategorinë që përfituan shpërblim nga Pakoja e Madhe.

Sot kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me një grup prej tyre, të cilëve u ka shprehur mirënjohje për kontributin në jetën kulturore, arsimore dhe sportive të vendit.

Një mbrëmje e veçantë me një grup pensionistësh të veçantë, kontribues të veçantë në jetën kulturore, arsimore e sportive të vendit, ndaj të cilëve borxhi i veçantë do të jetë gjithnjë i pashlyeshëm”, shkruan Rama në facebook. /Gazeta Express

 

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close