LajmeMaqedoniTopLajm

Rahatohet Bilall Kasami pas takimit me Ahmetin. Afrim Gashi rri pas derës së LSDM-së

Lideri i Lëvizjes Besa Bilall Kasami është duke e shijuar në maksimum periudhën pas zgjedhore ku partia e tij morri 4 deputetë në një koalicion të përbashkët me LSDM në që sipas gjitha gjasave do formojnë qeverinë e ardhshme bashkë me partinë fituese BDI-në tek shqiptarët informon TetovaSot.

Nga plazhi ,së fundmi kreu i Besës ka zgjedhur lartësitë e Sharrit para lartësive të pushtetit së shpejti.

Por duket se njeriu i parë i Besës duket më i relaksuar pas takimit me Ahmetin një ditë më parë. Bilalli tashmë u nis drejt një destinacioni tjetër për të shijuar bukuritë e Sharrit përcjellë TetovaSot.

Të përkujtojmë se takimi Ahmeti -Kasami si duket ka dhënë shpresa për një bashkëpunim të mirë ,ku do të jenë partnerë në qeverinë e ardhshme.

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG_20200729_140415.jpg

Në anën tjetër lideri i Alternativës Afrim Gashi në emisionin Brifing të mëngjesit shpreson akoma që ASH dhe AA të bëhen pjesë e negociatave për qeverinë e re.“BDI duhet të provojë me Naser Ziberin të jetë kryeministër, ata morën deputetë për shkak tij dhe nëse nuk mund ta realizojnë këtë duhet të tërhiqen dhe duhet të bëhen kombinime të tjera dhe ne si koalicion Aleanca dhe Alternativa të fillojmë negociatat.

Related Articles

Back to top button
Close
Close