BotaLajmeTopLajm

Publikohen pamjet e shpërthimit të fuqishëm në Nashville

Publiku amerikan është ende në një gjendje shoku pas shpërthimit që ndodhi sot në Nashville për Krishtlindje, raportojnë mediat lokale.

Sipas informacionit aktual, të paktën tre persona u plagosën dhe një nga policët dyshohet se humbi dëgjimin për shkak të shpërthimit. Policia tha se ishte padyshim një “veprim i qëllimshëm”, dhe kryetari i bashkisë së Nashville, John Cooper, thekson se “ishte sikur një bombë të kishte shpërthyer”

Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi i policisë Don Aaron tha se njësia për menaxhimin e pajisjeve të rrezikshme u dërgua në vendngjarje pas raportit të një automjeti të dyshimtë kur automjeti shpërtheu rreth orës 6.30 të mëngjesit. Supozohet se pikërisht ai furgon shpërtheu, raporton cnn.

Nuk dihet ende kur furgoni i dyshimtë erdhi në Avenue e Dytë, por dihet që nuk ishte aty natën e kaluar para orës 11:00.

Ndërkohë, policia, FBI dhe zjarrfikësit iu afruan gazetarëve në vend dhe konfirmuan se një altoparlant ishte vendosur në furgon, i cili po transmetonte një numërim mbrapsht.

Zbatimi i ligjit konfirmoi që automjeti më pas shpërtheu dhe siguroi publikun se ata do të “zbulonin se çfarë ndodhi këtu”./

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close