LajmeMaqedoniTopLajm

Përleshen aktivistët e Aleancës dhe LSDM-së në Debresh

Në fshatin Debresh të Gostivarit ka ndodhur një përleshja mes aktivistëve të LSDM-ës dhe të Aleancës për Shqiptarët, zë*nke erdhi si pasojë e shpërndarjes së fletave reklamuese nga aktivistët e LSDM-ës nëpër shtëpitë e fshatit.

Ky veprim nga ana e aktivistëve të LSDM-ës ka ngritur revoltë deri tek aktivistët e Aleancës për Shqiptarët. Kjo ngjarje bëri që të ketë edhe arrestime, në mesin e të arrestuarve mësohet se janë të dy grupet e aktivistëve nga partia e LSDM-ës dhe të ASH-së.

Artikuj të ngjashëm

Gjithashtu lexo
Close
Back to top button
Close
Close