MaqedoniTopLajm

Një infermiere nga Ohri humb betejën me virusin korona

Spitali i Përgjithshëm në Ohër njoftoi sot se kolegia dhe infermierja e tyre Diana Dimoska e ka humbur betejën me virusin korona.

Sipas njoftimit të tyre, infermierja Diana Dimoska lindi më 29 shtator 1971 në Zagreb. Ajo filloi angazhimin e saj profesional në vitin 1993 në departamentin e ORL, pastaj në departamentin neuropsikiatrik, dhe vitet e fundit ishte pjesë e ekipit në departamentin e mjekësisë së brendshme.

Related Articles

Back to top button
Close
Close