LajmeMaqedoniTopLajm

Nipi i Naser Ziberit, Arbeni deputeti i BDI, u largua me nervozizëm nga Parlamenti, goditi me xhip gardhin metalik

Gazetari i TV Klan, Furkan Saliu postoi një video në profilin e tij në Facebook ku tregonte deputetin e ri Arben Ziberi, përndryshe nipi i Naser Ziberi (kandidat i BDI për kryeministër), u largua me nervozizëm nga Parlamenti dhe goditi rampën metalike në xhipin e tij.

Новинарот на ТВ Клан, Фуркан Салиу, на својот Фејсубк профил објави видео на кое се гледа како новиот пратеник Арбен Зибери, инаку внук на Насер Зибери (кандидатот на ДУИ за премиер), нервозен излезе од Собранието и на излегување со џипот удри во металната рампа.

linku https://lider.com.mk/makedonija/video-vnukot-na-naser-ziberi-arben-nervozen-izleze-od-sobranie-so-dzipot-udri-vo-metalnata-ograda/

Related Articles

Back to top button
Close
Close