LajmeMaqedoniTopLajm

MPB-ja publikon video nga aksioni i djeshëm në Kumanovë (Video)

Ministria për Punë të brendshme ka publikuar video nga aksioni i djeshëm në Kumanovë, me çrrastë u arrestuan tre persona nën dyshimin për terrorizëm.

Alsat gjatë ditës së djeshme informoi për arrestimin e tre shtetas nën dyshimit për veprimtari të ekstremizmit të dhunshëm. Nga Ministria e Brendshme thonë se aksioni u zhvillua nga Njësiti anti-terror, sipas koordinimit të inteligjencës ndërkombëtare në luftën kundër organizatave të armatosura terroriste. Ndërsa familjarët shprehen të traumatizuar dhe thonë se djemtë e tyre janë viktimë të rrjetit të organizuar.

Aksioni u zhvillua në disa lokacione të Kumanovës dhe Shkupit.

Related Articles

Back to top button
Close
Close