LajmeMaqedoniTopLajm

Më në fund kthjellet Alternativa, pranon paaftësinë gjatë qeverisjes edhe publikisht

Sot ka ndodhur nje precedent që nuk ka ndodhur më heret ne skenen politike në RMV, partia Alternativa duke dashur të adresojë kritika Qeverisë duket sikur ia adreson vetes.

Nuk ka më shumë se një muaj që kur Alternativa doli nga Qeveria, por duhet të kujtojmë se premtimet e mëdha të kësaj partie në marveshjen për hyrje në Qeveri.Kjo parti përdori çdo plagë shqiptare për të mbuluar turpin e ndarjes nga koaliioni me ASh-në.Arritën deri në atë masë saqë premtuan regullimin e sistemit gjygjësor në Maqedoni, deri në atë pikë sa premtuan zgjidhjen e rasteve të montuara, si dhe gjykimin e drejtë të keqpërdoruesve të pushtetit.Pikërisht në mandatin e tyre janë shënuar skandalet më të medha të në gjyqësor siç janë vjetrimi i lëndëve Titanik” ku protagonist eshte Mijallkov.

Vlen të theksohet se partia Alternativa nuk realizoi asnjë premtim të dhëne qytetarëve.Redaksia jone i fton të përmendin një premtim të realizuar.

Related Articles

Back to top button
Close
Close