SportTopLajm

Marseille interesohet për Hysajn

Elseid Hysaj pritet të largohet nga Napoli. Mbrojtësi i krahut të djathtë nuk është i kënaqur te klubi italian dhe kjo është arsyeja e largimit të tij.

Mbrojtësi shqiptar nuk ka vazhduar ende kontratën me Napolin që i skadon në fund të këtij edicioni.

Mësohet se interesim së fundmi për Hysajn, ka shprehur skuadra e njohur franceze Marseille.

Sipas “L’Equipe”, klubi francez do të tentojë ta bindë Hysajn të transferohet në Francë.

26-vjeçari është pjesë e Napolit që nga viti 2015-të kur u transferua nga Empoli.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close