LajmeMaqedoniTopLajm

Mariçiq paralajmëron ndryshime në Kodi Zgjedhor, nuk përjashtohen listat e hapura

Ministri i drejtësisë, Bojan Mariçiq paralajmëroi ndryshime në Kodin Zgjedhor dhe vendosjen e listave të hapura të kandidatëve. Këto ndryshime janë pjesë e planit punues të cilin duhet ta realizoj ministria të cilën ai drejton.

“Do të punojmë në ndryshime të Kodit Zgjedhor, përmes të cilave do të vendosim parimin e listave të hapura të kandidatëve dhe atë që në vitin e ardhshëm në zgjedhjet lokale”, tha Mariçiq.

Related Articles

Back to top button
Close
Close