BotaLajmeTopLajm

LAJMI I FUNDIT: Silivo Berlusconi shtrihet në spital, gjendja e tij e rënduar nga koronavirusi

Ish-Presidenti i Milanit dhe tashmë i Monza-s, Silvio Berlusconi, i cili doli pozitiv për koronavirus të Mërkurën, kaloi një natë në spital për kontroll të plotë. 

Ish shefi i Milanos, fëmijët e tij Luigi dhe Barbara dhe e dashura e tij Marta Fascina dolën pozitive për COVID-19 në fillim të kësaj jave.

84-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital natën e kaluar me simptoma që kërkonin kontrolle të hollësishme.

“Presidenti Berlusconi, pas shfaqjes së disa simptomave, u pranua në spitalin San Raffaele në Milano si një masë paraprake,” lexoi një deklaratë nga stafi. “Pamja klinike nuk shkakton shqetësim.

Senatori i Forza Italia, Licia Ronzulli u shfaq në Rai 3 për të sqaruar: “Berlusconi kaloi natën në spital. Pas një mëngjesi që filloi pak keq, ai tani është mirë, ai e kaloi natën mirë.

“Një spital i vogël parandalues ishte i nevojshëm për të monitoruar progresin e COVID-19 por ai është mirë.” përfundoi ai.

Related Articles

Back to top button
Close
Close