LajmeRajon

Kurti takohet me ambasadorët e QUINT-it dhe shefin e BE-së në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog the ambasadorët e shteteve të QUINT-it.

Në takim është biseduar ndër të tjera edhe për zhvillimet politike në vend dhe gjendjen e sigurisë.

Kryeministri Kurti takoi Shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë dhe ambasadorët e vendeve të QUINT-it. Kurti ka cekur se Kosova është e angazhuar për dialog parimor me Serbinë dhe në qendër duhet ta ketë njohjen e ndërsjellë.

“Duke biseduar lidhur me dialogun ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë, u ritheksua angazhimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës për dialog parimor dhe të balancuar, për marrëveshje ligjërisht të obligueshme për normalizim të plotë të marrëdhënieve, me njohjen reciproke në qendër”, thuhet nga Zyra e Kryeministrit.

Related Articles

Back to top button
Close
Close