LajmeMaqedoniTopLajm

Faton Ahmeti ditë të mira vijnë për komunat tona

Faton Ahmeti nga Bashkimi Demokratik për Integrim i cili njëherësh është dhe bartës liste për zgjedhjet e parakohshme lokale përmes një postimi në profilin e tij në FB ka njoftuar se për komunat po vijnë ditë të mira, përcjellë Top24.

“Rritje të përqindjes së tatimit personal nga 3 në 6% për komunat nga 1 Janari 2024 dhe rritje të normës së grantit nga TVSH-ka për komunat nga 4.5 në 6% në vitin 2024” shkruan Ahmeti përcjellë Top24.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close