LajmeMaqedoniTopLajm

KSHZ hedh poshtë ankesat e partisë “E majta”

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme i refuzoi gjashtë ankesat e partisë “E majta” për shkak se partia nuk ka dorëzuar dëshmi materiale.

Përfaqësuesi i kësaj partie pranoi se bëhet fjalë për lëshim, por sqaroi se si parti më e vogël pa resurese, nuk mund t’i trajnojnë kuadrot dhe vëzhguesit e tyre.

Më herët KSHZ me 4 vota “kundër” dhe 3 vota “për” hodhi poshtë ankesat e koalicionit ASH-AAA në vendvotimin 543 në Dibër nga ku u kërkua anulimi i vendvotimit.

KSHZ po ashtu nuk pranoi ankesën e “Vendosshmërisht për ndryshime” të PLD-së, ndërsa OBRM-PDUKM, LSDM dhe BDI hoqën ankesat e tyre

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close