LajmeMaqedoniTopLajm

Grubi: Gjatë vitit 2025 Maqedonia e Veriut bëhet anëtare e Bashkimit Evropian

Qeveria ka kapacitet të mjaftueshëm për të hapur bisedimet me Bashkimin Evropian. Kemi përkrahje të jashtëzakonshme nga miqtë tanë ndërkombëtar nga Brukseli dhe Uashingtoni. Kështu u shpreh zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi në emisionin ARGUMENT me Fatos Musliun në TVM2.

“Në qoftë se e gjithë shoqëria rreshtohet pas ëndrrës sonë evropiane, ne mund të bëjmë këtë realitet, gjatë vitit 2025 Maqedonia e Veriut mund të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian”, tha zëvendës kryeministri i parë Grubi.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close