BotaLajme

Gjendet kutia e zezë në avionin indonezian të rrëzuar në Detin Java

Ekipi indonezian gjeti një nga dy kutitë e zeza të avionit “Srivijaya Air” me 62 pasagjerë, i cili u përplas në Detin Java tre ditë më parë.

Tani për tani, nuk është e qartë nëse kutia që u gjet ishte regjistruesi i bisedës në kabinë apo përmban të dhëna fluturimi, raporton CNN. Flota detare indoneziane e gjeti kutinë sot falë një sinjali nga rrënoja.

Ekipi gjeti gjithashtu mbetje njerëzore dhe pjesë të aeroplanit.

Aeroplani i epokës Srividjara u rrëzua të Shtunën pasdite pasi u ngrit në ujërat në veriperëndim të Xhakarta. Aeroplani po fluturonte për në Pontianak, një qytet në pjesën indoneziane të Borneo.

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close