Sport

Formacionet zyrtare, Crystal Palace –Arsenal: Arteta iu bën vend përforcimeve në ndeshjen startuese

Liga Premier sot starton me edicionin 2022/23, ku ndeshja e parë në program është ajo mes Crystal Palaces dhe Arsenalit.

Të dy skuadrat vijnë me ndryshime në këtë edicion të ri i cili pritet të jetë mjaftë interesant.

Patric Veira i Crystal ka vendosur të luajë me emra si Ayew, Edouard dhe Zaha në sulm.

 

Në anën tjetër Mikael Arteta do të luajë me Granit Xhakën, ndërsa në sulm do të jetë Gabriel Jesus.

Ndeshja fillon në ora 21:00.


Crystal Palace: Guaita; Clyne, Andersen, Guéhi, Mitchell; Schlupp, Doucouré, Eze; Ayew, Édouard, Zaha

Arsenal: Ramsdale; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Xhaka, Partey; Saka, Odegaard, Martinelli; Gabriel Jesus.

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close