Sport

Formacionet zyrtare: Chelsea me disa mungesa ndaj Newcastles

Newcastle United është nikoqir i Chelseat për takimin që luhet në kuadër të javës së dhjetë në Ligën Premier.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për sfidën që fillon në ora 16:00 në stadiumin “St.James’ Park”.

Për këtë ballafaqim, The Magpies do të jenë pa dyshen si Anderson dhe Dummett, që janë të lënduar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

 

Në anën tjetër, Thomas Tuchel do të ketë mungesë e Romelu Lukakut, Timo Wernerit, Christian Pulisic dhe Mateo Kovacic, që janë të lënduar.

Formacionet zyrtare:

Newcastle: Darlow; Ritchie, Krafth, Lascelles, Clark, Manquillo; Hayden, Longstaff; Fraser, Saint-Maximin, Wilson.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close