LajmeMaqedoniTopLajm

Flet drejtoresha e shkollës Liria: Ja si i nxorrëm nxënësit nga shkolla

Drejtoresha e shkollës Liria në Tetovë pas alarmit për bombë në institucionin që ajo e drejton ka rrëfyer gjithë zhvillimet që ndodhën sot me theks të veçantë se si u evakoouan nxënësit e kësaj shkolle informon Tetovasot.
Gjëja e parë sipas saj ishte që mos bëhet panik nga ana e nxënësve.Më pas thotë ajo i kemi mbledhur nxënësit dalëngadalë dhe i kemi nxjerrë përjashta me qetësi .Për një kohë të shkurtër sipas saj për rreth gjashtë minuta janë nxjerrë gjithë nxënësit nga ambientet e shkollës dhe nuk kemi patur asnjë problem .
Nxënësit nuk kanë qenë të lajmëruar se kemi një paralajmërim për bombë,por se do të bëhet dezinfektimi i shkollës dhe ata mos të qëndrojnë në ambientet e shkollës deklaroi drejtoresha e shkollës Liria në Tetovë.
Ajo tha se do të jenë në kontakte me organet e policisë dhe sipas saj derisa kjo e fundit na jep një të dhënë se nuk ka asgjë nuk do të krijojmë panik dhe do futeni në shkollë e kishte fjalën për ditë e ardhshme.
Sot tha ajo nuk do të ketë proces mësimorë në këtë shkollë por prej nesër do vazhdojnë por për gjithçka do të jemi në kontakt me Ministrinë,Policinë,prindërit etj.

Related Articles

Back to top button
Close
Close