LajmeMaqedoniTopLajm

Filipçe: Procesi i vaksinimit po rrjedh pa probleme

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe deklaroi se procesi i imunizimit të popullsisë ne vend po rrjedh pa probleme. Janë shpërndarë 20 mijë vaksina dhe për momentin po kryhet vaksinimi i qytetarëve që janë në moshë mbi 75 vjeç. Ndërkohë sa i përket vendimit që personat nën moshën 60 vjeçe të mos vaksinohen me AstraZeneka, ministri me përgjigje.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close