LajmeMaqedoniTopLajm

Filipçe: Gjendja në spitalet po stabilizohet, jemi të gatshëm për çdo skenarë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka deklaruar se gjendja në spitalet po stabilizohet dhe se pritjet janë që në periudhën e ardhshme të ketë më tepër lëshime se sa pranime në spitalet, shkruan SHENJA.

“Në takimin e sotëm me drejtorët e kov id-qendrave në Shkup kemi biseduar për gjendjen me virusin . Në repartet infektive ka vende të mjaftueshme. Gjendjen jemi duke e ndjekur nga dita në ditë dhe jemi të gatshëm për çdo skenarë. Nëse këto parashikime nuk realizohen kemi në dispozicion reparte të reja dhe kapacitete shtesë spitalore të cilat janë të gatshme të hapen”, ka deklaruar Filipçe.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close