EkonomiLajmeMaqedoniTopLajm

Fatmir Besimi kryeministër, ja kush e paralajmëron?

Pronari i portalit TetovaSot, Rami Mislimi në një postim të fundit të tij në Facebook ka nxjerr një fotografi të Fatmir Besimit. Ai nuk ka saktësuar se për çka bëhet fjalë, por sipas asaj që dihet mund të jetë kryeministri shqiptar i cili pritet të bëhet në 100 ditëshin e qeverisë teknike. Nga ana tjetër kanë nisur të qarkullojnë shumë emra për kryeministër shqiptar, Talat Xhaferi dhe Faton Ahmeti janë përmendur nga mediat maqedonase. Sipas inforamcioneve që posedon Top24, zgjedhjet mund të mbahen shumë shpejtë dhe kryeministri shqiptgar do të jetë një e vërtet e madhe për shqiptarët. Nuk dihet se cila do të jetë data e zgjedhjeve por thuhet se pranvera do të jetë data ideale për zgjdhje parlamentare. Vlen të theksohet se gazetari apa pronari i portalit TetovaSot Rami Mislimi është i afërt i BDI-së dhe mund edhe të ketë informacione më të sakta për kryeministrin shqiptar. Pavarësisht se kush do të jetë kryeministër, Besimi, Xhaferi, Ahmeti apo Osmani ose kush do qoftë shqiptarë, do të thyhet tabuja në Maqedoninë e Veritu se edhe posti i kryeminsitirt mund ti takoje shqiptarëve.Top24

Related Articles

Back to top button
Close
Close