Rajon

Erdogan sjell anijet në Vlorë për të na mbrojtur nga Greqia, Ngjela: Kush e qeveris Shqipërinë?!

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar ne lidhje me deklaratat e presidentit turk Erdogan lidhur me konfliktin me Greqine.

Referuar faktit se ushtria turke mund te vije ne Vlore per te ndaluar zgjerimin e kufirit detar me Shqiperine, Ngjela pyet: Kush e qeveris Shqiperine?!

Presidenti i Turqisë, Erdogan deklaroi dje se:

Luftanijet Turke do shkojnë në Vlorë dhe në Sarandë të mbrojnë detin e Shqipërisë që kërkon të pushtohet nga Greqia. Kurse, kryeministri i Shqipërisë iu thotë shqiptarëve se Greqia ka të drejtë të marrë 12 km det.

E kuptoni se kush po e drejton Shqipërinë?
Po, pas kësaj; akoma do të rrijë kryeministër i Shqipërisë ky bakall i pacipë?

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close