Sport

Messi pajtohet me kontratën 700 milionë euro te Manchester City

Lionel Messi duket se e ka seriozisht me largimin nga Barcelona në këtë verë.

Në javën që lamë pas, ylli argjentinas dorëzoi në zyrat e klubit katalunas letrën për largim.
Pas më shumë se 20 vitesh karriere në Camp Nou, 33-vjeçari duket se është mjaftuar nga dështimet e klubit dhe të bashkëlojtarëve.

Sipas asaj që raporto Daily Record, gjashtë herë fituesit i Topit të Artë është pajtuar me kontratën e ofruar nga Manchester City.
Argjentinasi do të fitojë hiq më pas se 700 milionë euro në një kontratë pesëvjeçare te Citizens.

Kjo marrëveshje është e dyanshme e Messit me City Football Group, pasi tri vite do t’i kalojë te Manchester City, ndërsa dy vite të tjera do të jetë te klubi tjetër i sheikëve në MLS, New York City.

Related Articles

Back to top button
Close
Close