Sport

E konfirmon UEFA: Musliu do të luaj ndaj Kosovës

Një lajm i mirë për përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut vjen nga UEFA. Këta të fundit kanë njoftuar se mbrojësi Visar Musliu edhe zyrtarisht do të luaj në ndeshjen e 8 tetorit përballë Kosovës të vlefshme për plej of-in e Ligës së Kombeve për kualifikim në EURO 2021. Musliu ishte në dilemë për të luajtur, pas kartonit të kuq që mori në Tbilisi në ndeshjen e fundit me Gjeorgjinë.

Mirëpo kjo do ta ndalojë reprezentuesin shqiptar në dy ndeshjet e edicionit të ri të Ligës së Kombeve përballë Estonisë dhe Gjeorgjisë, përderisa për ndeshjen me Kosovën do të jetë në dispozicionin e seleksionuesit Igor Angellovski.

Related Articles

Back to top button
Close
Close