SportTopLajm

E konfirmojnë burimet spanjolle: “A do luajë Messi në finalen e Super Kupës?”

E konfirmojnë burimet spanjolle: “A do luajë Messi në finalen e Super Kupës?”

Pasi mungoi në gjysëmfinalen kundër Real Sociedadit, synimet e Leo Messit tani janë që të jetë i gatshëm për finalen e së dielës kundër Real Madridit ose Bilbaos.

Gazetarët e ndryshëm spanjoll raportojnë se Leo Messi do të jetë i gatshëm për të dielën. Atij i duhet edhe shumë pak kohë për tu rikuperuar dhe e diela do jetë optimale për tu kthyer. Rikthimi i Messit do jetë kyç për finalen pasi duke parë Barcelonën kundër Sociedadit pa të, nuk e dimë se sa ajo skuadër do ‘mbijetonte’ pa argjentinasin.

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close