LajmeMaqedoniTopLajm

Djegia e veturave të EVN-së, arrestohet 43-vjeçari nga Tetova

Nga MBP njoftojnë se është arrestuar një 43 vjeçar nga Tetova si i dyshuar për djegien e makinave të EVN-së në dy lokacione në Tetovë.

“Në rrugën “Lenin” në lidhje me veprën penale “shkak për rrezik të përgjithshëm” është privuar nga liria K.O. (43) nga Tetova. I njëjti po mbahet në stacion policor për procedurë të mëtutjeshme”

Incidenti ka ndodhur në prag të protestave të paralajmëruara kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike. Protestat do të mbahen në 6 qytete.

Protesta në Shkup është caktuar për në ora 18:00 dhe do të nis nga parku i Çairit.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close