MaqedoniTopLajm

Blerim Bexheti krah per krah me Ali Ahmetin, i mbetet besnik

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti vazhdon të qëndrojë besnik ndaj BDI-së dhe Ali Ahmetit. Në lidhje me lajmet e fundit në opinion se Bexheti mund të mendoj dhe veprojë jashtë vijës së Ahmetit një i afërt i tij i cili për Fol.mk thotë se ai që nga fillimi e deri në përfundim të karrierës politike të tij ka qenë është dhe do të mbetet besnik ndaj liderit të BDI-së Ali Ahmetit. Sa i përket të paknaqurëve ose siç thuhet “grupi i zjarrit” i afërti i Blerim Bexhetit shprehet se kryetari i Sarajit vetëm se ka nisur të mos identifikohet më pasi një politikë e tillë e dëmton vetëm BDI dhe Ali Ahmetin. Ai gjithashtu u shpreh se Blerim Bexheti i ka treguar hapur paknaëqsitë gjatë emrimeve të posteve dhe ndonjëherë nuk është pajtuar, por kur merr vendim Ali Ahmeti merr fund gjithçka, pasi ai nuk ka gabuar dhe e ka dëshmuar vazhdimisht me fitoret e mëdha që nga 2002 e deri sot.
Nga ana tjetër siç mëson Fol.mk, Blerim Bexheti do të kandidojë edhe një mandat për kryetar të komunës së Sarajit pasi në këto katër vite ka realizuar shumë projekte në interes të qytetarëve.

Related Articles

Back to top button
Close
Close