LajmeMaqedoniTopLajm

Birisov tani duhet ta finakizojmë propozimin francez

Lideri i GERB-it dhe ish-kryeministri bullgar, Boyko Borissov, uroi sukses në finalizimin e propozimit francez për zgjidhjen e çështjeve kontestuese mes Bullgarisë dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe heqjen e bllokadës nga Sofja zyrtare për rrugën evropiane të vendit tonë.

Borissov njoftoi se çështja e Maqedonisë së Veriut është shqyrtuar nga Komiteti Ekzekutiv i GERB.

“Për sa i përket temës së Maqedonisë së Veriut, i uroj vërtet sukses kolegëve të mi në Sofje për ta finalizuar atë, në mënyrë që të mund të themi se presidenca franceze ka bërë shumë dhe do të jetë aq e suksesshme sa e meriton”, tha Borissov

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close