LajmeSport

Barcelona dërgon mbrojtësin francez në Greqi

Mbrojtësi francez Samuel Umtiti, pas ultimatumit që ka marrë nga skuadra e Barcelonës, është pranë transferimit në Greqi. 28-vjeçari kampion bote me Francën, do të luajë me skuadrën e Olimpiakosit.

Lajmin e konfirmoi e përditshmja “Diario Sport”, sipas së cilës mbrojtësi francez ka pranuar transferimin në Greqi. Umtiti ishte shumë pranë kalimit në vendlindje, te Renit, por marrëveshja nuk u mbyll.

Duket se palët kanë rënë dakord për këtë transferim surprizë, ku gjithçka u realizua brenda 48 orësh. Transferimi do të jetë në formë huazimi, ku rroga do të paguhet pjesërisht nga Olimpiakosi dhe pjesërisht nga Barcelona.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close