LajmeMaqedoniTopLajm

BANORËT E KONJARËS BLLOKOJNË AUTOSTRADËN MILLADINOVCI-SHTIP (FOTO)

Banorët e Konjarës gjatë ditës së sotme kanë bllokuar autostradën Milladinovci-Shtip, për shkak problemet që kanë tani më një periudhë me gërmimet që po bëhen në atë rajon, raporton SHENJA.
Sipas tyre gërmimet e pakontrolluara të rërës po rrezikohen shtëpitë e tyre dhe burimet natyrore.
Ato thonë se po shkatërrohet toka pjellore e dhënë nën koncesion.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close