LajmeMaqedoniTopLajm

ASH qeveria mashtron, tarifa e lirë u rit për 113%

Aleanca për Shqiptarët përmes një grafikoni ka alarmuar se qeveria po mashtron qytetarët kur thonë që rryma nuk është shtrenjtuar por përkundrazi çmimi i rrymës së tarifës së lirë është ritur për 113%, shkruan Top24.

Sipas ASH ndarja në blloqe e ashtuquajtur blloku 1,2,3 dhe 4 është vetëm një kamuflazhë për të arsyetuar ritjen e çmimit.

Ndryshe ASH brenda ditës ka reaguar me një kumtesë duke theksuar se ritja e çmimit të energjisë është sinjal që vendi po zhytet në recesion.Top24

Related Articles

Back to top button
Close
Close