LajmeMaqedoniTopLajm

Alternativa së shpejti pjesë e qeverisë, Zejdi nënkyetar i kuvendit

Gjithnjë e më tepër flitet për zgjerimin e shumicës parlamentare në qeverinë e Maqedonisë së Veriut, këtë e ka bërë të ditur vet kryeministri i vendit Zoran Zaev po ashtu edhe ministri Arjanit Hoxha tha në një sebat televiziv se Lëvizjes Besa nuk i pengon Alternativa në qeveri.

Nga burime jozyrtare TOP24 mëson se deputet e Alternativës do të shkëputen nga koalicioni me ASH-në dhe do ti bashkangjiten shumicës parlamentare duke marur nënkryetarin e parlamentit që pritet të jetë Zeqirja Rexhepi (Zejd ) dhe dy poste të zëvendës ministrave sidhe disa drejtori.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close